"70 Yıllık Bir Lezzet Serüveni" (Since 1950)

Aile ticaret hayatımız 1950´li yılların başlarında bir "bolkepçe lokantası" olarak babamız Hasan İşçimen tarafından açılmıştır. Bunu takip eden zamanlarda arz talep doğrultusunda ikinci bir şubesini açmıştır.

1968 yıllarında Saros Körfezi Erikli mevkiinde 78 yatak kapasiteli Belediye Moteli´nin işletmeciliğine başlanmıştır. Buradan alınan deneyim ve tecrübelerle yola çıkarak yine arz talep doğrultusunda Saros Körfezi Erikli yalı mevkiinde alt yapının (yol, su, elektrik vb.) bulunmadığı 1974 yılında 31 oda ve 68 yatak kapasiteyle İşçimen Hotel, yöre turizminin hizmetine girdi. İşçimen Hotel, 1975 yılında Turizm Bakanlığı tarafından tek yıldızlı "Turistik Tesis" kapsamına alındı.

, 1980 yılında "Bolkepçe Lokantası", restaurant işletmeciliğine dönüştürülerek yıllarca adından "efsane" olarak söz ettiren otantik bir mekan Mangal Restaurant´a faaliyete geçildi.

Bizim tabirimize göre "Turistik Tesis"imiz her yıl "insana hizmet, malzeme insan" anlayışından yola çıkarak her sezona kuaföre giren, 1987 ve 1988 yıllarında turizm yatırımları arttırılan İşçimen Hotel, kapasitesi çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelerden yararlanarak bugünkü anlamda 42 oda ve 84 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

1990 yılında efsane olarak adledilen Mangal Restaurant´ın yanında, Keşan´da gerçek anlamda ilk şarküteri olan Sofram Şarküteri hizmete açıldı ve Mangal klasiğinin evlere daha fazla ulaşması sağlandı.

1992 yılında girilen inşaat sektöründe yine insan unsuru temel alınarak kendi çapında çağdaş yapılar üretilirken 1996 yılında Mangal Restaurant ve Sofram Şarküteri daha sonra yeniden canlandırılmak üzere bir efsane olarak hizmetine ara verdi. Babamız tarafından 1950 yılında temeli atılan yeme içme sektöründe, bugün itibariyle üç kardeş ; bilfiil sektörün içinde İşçimen Hotel, İşçimen Clup (2010 da hizmetine son vermiştir) , Sofram Restaurant ve catering (2010 da hizmetini tamamlamıştır) hizmetleri ile devam ederken, 2010 da ailemizin 60. ticari yılında lezzet dünyasına Çorbacızade , yeniden babamızın adını yaşatma olgusu ile “ Bahçeli Restaurant “ ve Balıkçızade ile yeni bir anlayış katmışlardır. 2010 yılındaki son revizyonlarla hotelimiz “ 2 * “ olarak sınf atlamıştır.2013 de Poseidon Water Sports u işletmeye alan İşçimen ailesi 2014 ile beraber yeni "concept oda" lar hizmete sunulmuştur.

2020 yılındaki restorasyonda lobby, resepsiyon , kahvaltı salonu, altyapı , odalardaki Tv ve Klima modernizasyonu ile sezona girmiştir. 2021 yılında son olarak oda revizyonları GTS (Güvenli Turizm sertifikası) kapsamında yapılmış, Sizlere daha hijyenik ve daha güvenli hizmet vermek adına tüm hizmet sistemimiz yenilenmiştir. Sahil bölümünde yeni “Bistro “ Consepti oluşturulmuştur.

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI
EN ÜSTE ÇIK