İŞÇİMEN HOTEL SATIN ALMA POLİTİKASI

Sürdürülebilir turizm için çevreyi korumaya ve işletmemizin çevreye olan olumsuz etkilerini minimuma indirmek, bulunduğumuz çevrenin, toplumun gelişimine katkıda bulunmak için satın almada sürdürülebilirliği sağlamak öncelikli amacımızdır.

İşletmemize alınan yiyecek ve içecek maddelerinin üst kalite, amacına ve ilgili mevzuatlara uygun, aynı zamanda bazı ürünlerin yerel üretilmiş ürünlerden seçilmesine dikkat edeceğiz.

Tedarikçi ziyaretleri, yılda bir kez periyodik olarak yapılır. Ziyaretlerde firmanın depolama ve üretim yerleri gezilerek koşullarının uygun olup olmadığı kontrol edilir. Depolama ve üretim koşulları uygun bulunmayan firmalardan malzeme alımı durdurulur, uygun koşulları sağlanması istenir. Tedarikçi firmaların nakil araçlarının temizliği ve taşıdığı ürünlere uygun olup olmadığı kontrol edilir. Uygun değil ise uyarılır. Malzeme alımlarında çevre dostu ambalajlı ürünlerin önceliği tercihimizdir.

Tedarikçilerimizi çevreye duyarlı firmalardan seçmeye özen gösteririz. Satın alma kriterlerine uygun olması şartıyla öncelikli olarak yerel firmalarla çalışılmasını tercih ederiz. Tedarikçilerimizi belirli aralıklarla yerinde değerlendiririz. İşletmemiz için gerekli tüm mal ve hizmetlerin zamanında, uygun fiyat ve ödeme koşullarında, mümkün olan en üst kalitede tedarik ederiz.

İşletmemizin operasyonu sırasında çevreye verdiği etkilerini sınırlamak ve en aza indirmek için, satın alma sırasında, fiyat, kalite, uygunluk ile beraber aşağıdaki kriterleri değerlendirip, ürün satın alırken sadece satın alma maliyetini değil, aynı zamanda yaşam boyu maliyetini göz önüne alacağız:
- Daha az enerji tüketen alet-ekipmanın, ürün tercihi,
- Daha az su tüketen alet-ekipmanın, ürün tercihi,
- Daha az atık üreten alet-ekipman, ürün ve hizmetlerin tercihi,
- Çevreye en az zarar veren malzemelerin tercihi,
- Otelimizde kullanılan Soğutma amaçlı gazların ömrü dolduktan sonra Çevre mevzuatına uygun yeni soğutma makineleri ile değişimi
- Tedarikçilerimizle iletişime geçerek, sürdürülebilir ürün ve hizmetlerin tedariki ile ilgili farkındalık yaratılmasını sağlayacağız.

EN ÜSTE ÇIK