İŞÇİMEN HOTEL SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞİRKET VİZYON ve PLANLARI

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU HAKKINDA
* Hotel İşçimen olarak yayımladığımız sürdürülebilirlik raporunda çevresel,sosyal ve ekonomik alanda yaptığımız çalışmalar ve bu konularla ilgili geleceğe dönük hedeflerimizi siz paydaşlarımızla paylaşmayı amaçladık.

* Rapor 2023 sezonu içerindeki verileri içermektedir.

* Sürdürülebilirlik ile ilgili faaliyetlerimizi siz değerli paydaşlarımızın görüş ve önerileri ile sürekli iyileştirmeyi amaçlamaktayız bu nedenle her türlü geri bildirim için irtibat bilgileri aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.
* İlgili Kişi : Orkun İŞÇİMEN / Hotel İşçimen İdari İşler Sorumlusu
* E-mail : info@iscimenhotel.com.tr
* Telefon : 0 545 7373148
* Adres : Erikli Mah. Yalı Cad. Mehtap Sk. No:23 İşçimen Hotel Erikli Köyü Keşan / EDİRNE

HAKKIMIZDA

* Hotel İŞÇİMEN Hakkında 􀀀Ege’nin berrak sularının Trakya’nın bereketli toprakları ile birleştiği yer olan Saros Körfezi’nin Erikli Sahilinde denize sıfır konumda yer alan Hotel İŞÇİMEN de dünyanın kendi kendini temizleyebilen üç körfezinden biri olan Saros’un masmavi sularının tadını çıkarın.

* Trakya’da kavşakların birleşim noktasında , Kapıkule ve İpsala Sınır Kapılarının hemen yanında , Tarihi Gelibolu Yarımadası’nında içerinde yer aldığı körfezde ‘’İstanbul’a en yakın Ege’’ sloganıyla sizlere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatmak için yola çıkmış bir tesisisiz.

* 3000 metrekareye yayılan çevre dostu otelimizde Saros Körfezi’nin iyot kokulu taptaze havasını içinize çekerken günü, ister sahilde körfezin berrak sularında ister tesisimizin diğer alanlarında isterseniz de ödüllü balık restaurantımız ‘’BALIKÇIZADE ‘’ de ustalarımızın ellerinden çıkan enfes deniz ürünleri eşliğinde geçirebilirsiniz!

VİZYON, MİSYON ve DEĞERLERİMİZ

HOTEL İŞÇİMEN VİZYONU

* İşçimen ailesi olarak yerel değerlerden güç alan, yenilikçi ve saygın bir tesis olmayı sürdürmek.
* Turizm sektöründe büyüme ve gelişmeyi sürdürerek güvenilir bir marka haline gelmek.

HOTEL İŞÇİMEN MİSYONU

* "Mutlu Çalışan - Mutlu Misafir"ilkesiyle paydaşlarına değer katarak, çevre ve sosyal değerlere saygı göstererek konuklarımıza kendilerini özel hissedecekleri en üst düzeyde hizmet sunmak.

HOTEL İŞÇİMEN DEĞER ve İLKELERİ

* Açıklık ve Şeffaflık, Profesyonellik, Adalet, Verimlilik, Ekip çalışması, Duyarlılık.

Önce İnsan
Yaptığımız isin özü ve güvencesi insandır.
Güvenilirlik
Her an ve herkeste güven yaratırız.
Gurur
Fark yaratır, sahiplenir ve gurur duyacağımız işler yaparız.
Bağ Kurmak
İçten, kalıcı ve saygın ilişkiler kurarız.
Sürdürülebilirlik
Sahip olduğumuz kaynakların etkin kullanımı ve çevre bilinci ile geleceğe yatırım yaparız

HEDEFLERİMİZ

Paydaşlarla iletişimin geliştirilmesi
Paydaşlara sürdürülebilirlik çalışmalarımızın daha etkin bir şekilde paylaşılması için yöntemler geliştirilmesi
Veri toplamada kullanılan kaynakların gözden geçirilerek hedeflerimizi daha etkin sonuçlar elde edecek şekilde oluşturmak için çalışmalar yürütmek
Uluslararası standartlara, ulusal norm ve yasalara uyum
İş Sağlığı Ve Güvenliği
Çevreye duyarlı mal temini ile çevreye duyarlı bir hizmet üretim ve sunumu Sürdürülebilir bir tesis ,sürdürülebilir bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya felsefesi ile hareket ederek verimli bir hizmet bütünlüğü geliştirebilmek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNETİM UYGULAMALARIMIZ / EYLEM PLANLARIMIZ

* Çalışanlarımız ve alt yüklenicilerimizin iş güvenliği ile ilgili tüm şartlarını uygun şekilde sağlayarak iş kazasının yaşanmamasını sağlamak.

YASALARA UYUM:

* Tesisimiz Ulusal ve Uluslararası yasalara uyumlu çalışmaktadır.
* Tesisimiz 2020 yılında TÜV AUSTRİA dan Güvenli Turizm Sertifikası almıştır.
* Tesisimiz 2023 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca tebliğ edilen sürdürülebilirlik sertifikasyon programına 03.10.2023 tarihinde dahil olmuştur.

KURUMSAL YÖNETİM:
* Tesisimiz kurumsal yönetim ilkelerini açık, şeffaf, profesyonel, güvenilir ve adaletli olarak sürdürülebilirlik esasları ile sağlamaktadır.

YÖNETİM STANDARTLARI:

* Yasal mevzuata uyumlu çalışmamız dışında tesisimiz yurtdışından gelen yabancı misafirlere de hizmet verebilmek amacıyla uluslararası standartları da hizmet üreticisi olarak gözetmektedir. Uygulanan standartlar aşağıdaki gibidir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
* TESİSİÇİ EĞİTİM VE PROGRAMLARI İLE TESİSİN BELİRLEMİŞ OLDUĞU KARAR VE YÖNETMELİKLERE UYUM

SATIN ALMADA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

1.İşletmemize zorunlu olmayan durumlar dışında, ithal ürünler yerine yerel olarak yapılmış üretilmiş mallar satın alınır.

2.Mal tedariğinde zorunlu olmayan noktalarda hizmet alımı sırasında çok uluslu şirketler yerine yerel şirketler ve yerel üreticiler tercih edilir.

3.İşletmemize alınan makine cihazların öncelikle A sınıfı ve/veya az enerji tüketen özellikte olan alternatifleri araştırılır ve tercih edilir.

4.Satın alınacak ürünler tercih edilirken; geri dönüştürülebilir olanlara, sürdürülebilir şekilde üretilmiş/sürdürülebilir kaynaklardan sağlanmış olanlara öncelik verilir. Adil Ticaret/Organik prensipleri benimsenerek üretici ve ürünleri korunur. Ürünlerin daha az ambalajla teslim edilen, enerji ve su tasarrufu sağlayan,çevre açısından sürdürülebilir kriterlerine uygun olmasına özen gösterilir.

TEDARİK ZİNCİRİ

Hotel İŞÇİMEN bulunduğu bölgede istihdam artışını desteklemek amacı ile yerel tedarikçiler ile çalışmayı tercih etmektedir.

Hotel İŞÇİMEN bulunduğu bölgede yerel kaynaklardan temin edemediği ürünler için diğer bölgelerde de öncelikli olarak yerel üreticileri tercih etmekte ancak ulaşılamaz yada tekel olmuş malzemelerin kullanımında büyük çaplı ulusal şirketleri tercih etmektedir.

ÇALIŞMA HAYATIMIZ

* Tüm çalışanlarımıza iş başında yıllık eğitim planları yapılarak çalıştıkları departman işleyiş ve işlevleri ile ilgili eğitimler yöneticilerimiz tarafından ya da dış kaynaklı olarak verilmeye devam etmektedir.

* İşe alımlarda ‘’herkes insan ‘’ prensibiyle yola çıkılarak ve eşit fırsatlar sunularak din dil ırk ayrımcılığı yapılmamaktadır.

* Tüm çalışanlarımız en değerli paydaşlarımız olup hepsinin sosyal hak ve güvenceleri yasalarla teminat altında olduğu gibi işletme ilkelerimiz doğrultusunda bizlerin de teminatı altındadır.

EN ÜSTE ÇIK